Kominy systemowe są konstrukcjami przeznaczonymi do odprowadzania dymu i gorących spalin z palenisk kominków, pieców centralnego ogrzewania czy kuchennych. Dzięki zastosowaniu specjalnych, odpornych na wysokie temperatury materiałów chronią otoczenie i ściany budynku przed nadmiernym nagrzaniem. W efekcie ograniczają również ryzyko pożaru. Producent materiałów budowlanych oferuje sprawdzone kominy systemowe do domów jedno- i wielorodzinnych.

KOMIN SYSTEMU „FIRE” jest przeznaczony do odprowadzania gorących spalin w zakresie temperatur 200°C – 600°C. Musi pracować jako komin podciśnieniowy, tzn. taki, w którym ciśnienie podczas eksploatacji jest niższe niż na zewnątrz komina. Kominy systemowe tego typu są przeznaczone do współpracy ze wszystkimi rodzajami kotłów, pieców i kominków, dopuszczonymi do obrotu rynkowego. Modele o przekroju Ø200 współpracują z piecami na  paliwa stałe (węgiel, koks, drewno). Kominy o przekroju Ø150 – z piecami opalanymi gazem i olejem opałowym. Komin systemu „FIRE” spełnia wymagania normy PN-EN 1443 dla klasy T600-O500.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 1

Wypełniacz

Komin System FIRE typu

KOMIN SYSTEMU „FIRE” -przeznaczony jest do odprowadzania gorących spalin w zakresie temperatur 200°C – 600°C. Musi pracować jako komin podciśnieniowy tzn. taki, w którym ciśnienie podczas eksploatacji jest niższe niż na zewnątrz komina. Przeznaczony jest do współpracy ze wszystkimi rodzajami kotłów, pieców i kominków, dopuszczonymi do obrotu rynkowego, zarówno na paliwa stałe (węgiel, koks, drewno), komin o przekroj Ø200, jak również opalanych gazem i olejem opałowymo komin o przekroju Ø150 . Komin spełnia wymagania normy PN-EN 1443 dla klasy T600-O500.