Keramzet Keramzet - 1
CIEPŁO I EKOLOGIA W TWOIM DOMU...
...OCZYWIŚCIE " KERAMZYT "
Keramzyt to bardzo lekkie kruszywo otrzymywane w procesie wypału glin pęczniejących. Domy z wyrobów keramzytowych to domy przypominające sprawdzone na przestrzeni wieków budynki z cegły. Sam keramzyt posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Prócz tego wyroby z keramzytu charakteryzuje najlepsza paroprzepuszczalność spośród wszystkich materiałów dostępnych na rynku. Oznacza to, że ściany i stropy keramzytobetonowe swobodnie odprowadzają parę wodną na zewnątrz budynku nie dopuszczając do zawilgocenia budynku, a jak wiadomo tylko suchy materiał jest dobrym izolatorem przed zimnem.

powiększ zdjęcie

PORADY

Technika murowania
Jest wiele sposobów murowania z naszych elementów. Wybór techniki zależy od te-go, na jakich właściwościach gotowej ściany zależy nam najbardziej. O wyborze sposobu murowania rozstrzygają wskazania konstruktora 1ub architekta. Dla każdej m-tody murowania bloczków z keramzytu zaleca się grubość fugi 1 cm.

1. Murowanie pełnofugowe

Jest to najczęściej stosowany wariant murowania. Zarówno fugi poziome, jak i pionowe wypełnia się całkowicie zaprawą. Technologię tą można stosować do wszystkich rodzajów murów z elementów KERAMZYT SYSTEM zazwyczaj przesuwa się każdą warstwę w bok O połowę długości bloczka (murowanie wiążące), aby osiągnąć maksymalną stabilność. Możliwe jest jednak murowanie warstwy według innego wzoru lub połączenie zgodne z wymaganiami architekta lub konstruktora.

2. Murowanie pasmowe z fugą pionową

W technologii murowania fugi pionowe i poziome nakłada się dwoma równoległymi pasami zaprawy. Zaprawa w murze rozkłada się na 2/3 szerokości muru. Zaprawę rozkładamy skrzynką murarską dopasowaną do szerokości bloczka.

3. Murowanie pasmowe bez fug pionowych

Jest, to najszybsza i najprostsza metoda murowania. Dwa równoległe pasma zaprawy kładzie się w fudze pionowej. Następnie bloki umieszcza się nieruchomo jeden przy drugim bez użycia fugi pionowej, wykorzystując pióro i wpust, tzn. zamek w bloczkach. Technologia jest bardzo efektywna i możliwa do zastosowania w więk-szości prac murarskich.

Pobierz plik pdf z naszymi poradami (plik z dnia: 2007.06.20)

 

RECEPTURA CIEPŁEJ ZAPRAWY MURARSKIEJ KZ/M4

Składniki na 100 litrów zaprawy: Proporcje objętościowe:
Cement 35 17kg 1
Wapno hydratyzowane 13kg 2
Keramzyt (frakcja 0-2mm) 61 kg
(2 worki 50 I)
6
Betostat 0,12 l.


(keramzyt 0-2 mm = połowa wody zarobowei + cement + wapno + reszta wody). Środek napowietrzający "Betostat" dodaje jako ostatni składnik po wstępnym wy-mieszaniu.

 

> Porady

stropy
O nas | Galeria | Oferta | Oddziały | Nieruchomości | Cennik | Kontakt | Beton |
stopka