beton polerowany

Posadzka zacierana czy beton polerowany?

Duże przestrzenie takie jak hale fabryczne czy magazyny potrzebują odpowiednich posadzek. Odpowiednich, czyli takich które są solidne i trwałe, zniosą zarówno duże obciążenia, jak i wpływ niebezpiecznych czynników. Materiałem będącym w stanie sprostać temu zadaniu jest beton. To zdecydowanie trwała i odporna mieszanka, która znakomicie sprawdzi się tam, gdzie trzeba.

Read article
mieszanie cementu

Jak powstaje cement?

Jednym z elementarnych tworzyw wykorzystywanych we współczesnym budownictwie jest beton. Jego podstawę stanowi cement, który dzięki swoim właściwościom, jako spoiwo hydrauliczne, potrafi związać poszczególne składniki różnych mieszanek. Dowiedz się, co jest ważne podczas produkcji cementu, aby korzystać ze składników najwyższej jakości.

Read article
kształtki wieńcowe

Zalety keramzytowych kształtek wieńcowych

Keramzyt to jeden z najnowocześniejszych materiałów budowlanych, jest to rodzaj kruszywa budowlanego, który z powodzeniem używany jest w branży architektonicznej oraz budowlanej. Keramzyt jest produktem, który wykorzystuje się do wytwarzanie z niego różnych elementów konstrukcyjnych, od których się wymaga wytrzymałości na szkodliwe działanie środków chemicznych, biologicznych oraz czynników atmosferycznych, ponieważ jest obojętny chemicznie nie wchodzi…

Read article